Vállalkozásunk reklámozása kapcsán előbb-utóbb belefutunk az online hirdetések világába és érdemes tisztában lennünk azzal, hogy miről is beszél nekünk az, aki majd ügyfeleket hoz az ajtónk elé.

Egy pár alapfogalom tisztázására szükségünk lehet, ha bármilyen szinten is szeretnénk online marketinggel foglalkozni. Akárcsak ha megbízunk egy csapatot, hogy kezelje a hirdetéseinket, dolgozzon ki egy kampányt számunkra, abban az eseben is biztos fogunk találkozni egy pár kifejezéssel, amit jó, ha tudunk, hogy mit is jelent.

online_marketing

Akkor vágjunk is bele, hogy melyek azok az online marketing területén található kifejezések, amelyekkel vállalkozásunk hirdetése közben találkozhatunk.

Költési összeg: Az az elköltött összeg, amelyet direktben fizetünk meg harmadik félnek (Google, Facebook) a hirdetések megjelenéséért.

PPC: Egy angol kifejezés rövidítése (pay per click), jelentése kattintásonkénti fizetés. Az online hirdetések esetén elterjedt elszámolási rendszer, ami gyakran hatékonyabb a megjelenés-alapú elszámolásnál.

CPC: Cost per click. Egy kattintás átlagos árát mutatja meg.

Konverzió: Konverziónak nevezzük, amikor a látogató végrehajt egy olyan műveletet, ami az üzleti cél szempontjából hasznos. Többféle konverziót is megkülönböztetünk, amelyek lehetnek például online vásárlás, egy lead generálása, vagy egy beágyazott videó megtekintése.

Lead generálás: Az értékesítési folyamat részét képezi a lead generálás. Lead-nek nevezzük azt a potenciális vásárlót, aki valamilyen mértékben érdeklődik az adott cég terméke vagy szolgáltatása iránt, valamint a kommunikáció is elindult közte és a vállalkozás között.

Content: A content egy angol szó, magyarul tartalmat jelent. Ide soroljuk online marketing kapcsán a weboldal /landing page szövegét, hirdetések szövegezését, valamint képi, videó és multimédia anyagokat. A minőségi tartalom kulcsfontosságú szerepet tölt be az online világban.

SEO: Search Engine Optimatizion, magyarul keresőoptimalizálást jelent, avagy weboldalak keresőmotorokban való megjelenésének eredményességét jelenti fizetett hirdetések nélkül.

CTA: Egy olyan üzenet, felhívás, amely hatására a látogató egy általunk kívánt akciót hajtson végre. Pl. vásárlás, regisztráció, stb.

Banner: Az az online felületen kihelyezett képi, vagy animált hirdetés csík, amely figyelmet hivatott felhívni magára és ösztönözze a felhasználót a továbbkattintásra az adott tartalomra.

.

Az alábbi fogalmak leginkább már csak úgy  mond hab a tortán, azoknak, akik esetleg rászánják az idejüket és energiájukat, hogy jobban belemerüljenek az online marketing világába és kipróbálják szárnyaikat a hirdetések terén, vállalkozásuk népszerűsítésében.

Brand awareness: Vállalkozásunk márkaismertségének a növelés. Különböző közösségi csatornák igénybevételével, szakmai cikkekben való megjelenésben.

Reach: A lehető legszélesebb célközönség, aki hirdetésünkkel találkozhat.

Traffic: Azt az online forgalmat jelöli, amely azon látogatókból áll, akik felkeresték az odalunkat.

Engagement: A megosztott tartalmainkra adott reakciók összessége, ami lehet like, kattintás, komment.

ROI: Return on investment – Befektetésünk megtérülését jelenti.

CTR: Click-through rate – Átkattintási arány. A hirdetéseinkre kattintók százalékos arányát mutatja.

EDM: E-mail direct marketing. Egy adott email lista alapján kiküldött célzott ajánlatot tartalmazó emaileket jelenti.

KPI: Key Performane Indicator, amely fő teljesítménymutatót jelent. Az a mérhető érték, amely megmutatja, hogy mennyire haladunk kitűzött célunk felé.

ALT szöveg: Képeink elnevezésére szolgál, a SEO szerves részét képezi, hogy a keresőmotor tudja, hogy milyen kereséseknél adjon találatot tartalmunkra az érdeklődők számára.

Bounce rate: Röviden visszafordulási arányt jelent. Százalékosan megmutatja, hogy az oldalunkra látogató egyetlen aloldal megtekintését követően hagyta el weboldalunkat, azaz érdemleges információval nem találkozott.

Támogatás

2 + 12 =